RólunkStúdióProgramMoziArchívum
Visegrád

Program

Szűrő
Kulcsszó:
A fesztivál programja kidolgozás alatt áll!

Az V. Gyerekszem Fesztivál és Konferencia Programja - 2015 május 8-10.

MŰCSARNOK - Budapest, XIV.ker. Dózsa György út 37.

Teljes program letöltése

Vetítési program letöltése

Konferencia program letöltése

 

 

2015. MÁJUS 8. (PÉNTEK)

 

Idő

Vetítőterem

Mélycsarnok

Előtér

Kiállítás

9.00-9.15

 

 

9.00-18.00
Recepció

10.00-16.00
Jelmezpróba

 

10.00-15.00
Sminkpróba

 

 

9.15-10.30

I. Vetítési blokk (magyar)
Kicsi a bors, de erős
(6-12 év)

9.30-13.30
Konferencia:
Gyerekekkel a művészet útjain


(pedagógusok illetve más
szakemberek részére)

10.30-11.30

II. Vetítési blokk
(nemzetközi)
Kicsi a bors, de erős
(6-12 év)

11.00-12.30
Múzeumpedagógiai foglalkozás

11.30-12.45

III. Vetítési blokk
(magyar)
Kicsi a bors, de erős
(6-12 év) és
Ifjú titánok (13-19 év)

12.45-14.00

IV. Vetítési blokk
(magyar)
Ifjú titánok (13-19 év)

13.30-14.00
Információs vetítés:
A Gyerekszem Művészeti Egyesület To be continued… című workshopján készült filmek vetítése

 

14.00-15.00

V. Vetítési blokk
(nemzetközi)
Ifjú titánok (13-19 év)

14.00-16.00
Animációs workshop

15.00-16.00

VI. Vetítési blokk
(magyar és nemzetközi)
Gyerekszem, öregszem (19 év felett)

14.30-15.30
Múzeumpedagógiai előadás

16.00-
17.30

Díjátadó Gála
Műsorvezető:
Réz Ágnes és Till Attila

 

 

 

2015. MÁJUS 9. (SZOMBAT)

 

11.00-
12.00

VII. Vetítési blokk
Válogatás a nyertes filmekből

 

 

 

 

2015. MÁJUS 10. (VASÁRNAP)

 

11.00-
12.00

VIII. Vetítési blokk
Válogatás a
nyertes filmekből

 

 

 

 

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

 

VETÍTÉSI BLOKKOK

 

I. Vetítési blokk: Kicsi a bors, de erős (6-12 év) (magyar, 50:52)
2015.05.08. 9.15-10.30

Jékely Sára Ilona: Játék / Toy (2:30)
Zikk-Zakk Műhely: Pattogtanya / Popcorn Ranch (6:47)
Bakos Patrik, Pelle Márton, Dubrovcsik Bálint: Hörcs (0:35)
Kis Botond: Baljós léghajózás / Sinister Ballooning (1:01)
Varga Oszkár: Sátáni varázslat / Devil's Magic (6:50)
Zikk-Zakk Műhely: Ferde tenger / Slant Sea (4:43)
Zikk-Zakk Műhely: Táblamese / Traffic Signs Tale (4:50)
Jónás Lali, Jónás Roli: Keressük meg Jézuskát / Look for the Little Jesus (15:00)
Canesi Dávid: Sárgadinnye / Cantaloup (1:59)
Jékely Sára Ilona: Az időgép / The Timemachine (6:37)

II. Vetítési blokk: Kicsi a bors, de erős (6-12 év) (nemzetközi, 57:31)
2015.05.08. 10.30-11.30

Studio Da: Vverhi i vnizu / At the Top and the Bottom (1:24)
Camera-etc: Blanc Flocon et les 7 naines / Flake White and the Seven Lady Dwarves (5:19)
Hill Primary School: A Méliés Film Discovery / A Méliés Film Discovery (6:30)
3rd Primary School of Loutraki: The Chocolate Gate / The Chocolate Gate (6:00)
Andrea Rodríguez, Arianna Colombo, Carla Masanet, Juan López, Lucía López: Nos gustan los gusanos / We Love Worms (13:21)
Jon Mika Eskonsipo: Lego mega robot / Lego mega robot (2:29)
Camera-etc: Un drôle de coco / Oddbod (6:11)
Kindergarten of Megali Vrissi: The Myth's of Alcyone / The Myth's of Alcyone (2:18)
Kamil Michalski, Klaudia Kowalczyk, Lukas Boryslawski, Monika Borowska: Az erdő hangja / The sound of the forest (4:45)
Camera-etc: Oursi / Oursi (4:34)
Camera-etc: Cousin Bert / Cousin Bert (4:40)

III. Vetítési blokk: Kicsi a bors, de erős (6-12 év) és Ifjú titánok (13-19 év) (magyar, 51:16)
2015.05.08. 11.30-12.45

Bárdossy Réka – Guba Dorka – Török Terka: Kukalakók / Trash Residents (1:08)
Dorogi Dóri: Csigabiga / Biga the Snail (1:20)
Fehér Géza, Jónás Lali, Jónás Roli, Varga Oszkár: A nagy fordulat / The Big Turn (7:14)
Gagarin Média Szakkör: Cats vs. Dogs / Cats vs. Dogs (3:34)
Start Kreatív Alkotócsoport: Állatkerti kaland / Zoo Adventure (2:37)
Rechner Rebeka, Rechner Veronika: Vackorkörte és Sáros Sörte / Wild Pear and the Muddy Bristle (4:33)
Almási Anna Luca, Maruzs Nikoletta, Pásztor Zsófia: Metamorfózis - Van remény a Gutenberg galaxison / Metamorphosis - There is hope for the Gutenberg Galaxy (1:32)
Animono Filmkészítő Műhely: Hétköznapok a barokk Székesfehérváron / Weekdays of the Baroque Székesfehérvár (4:24)
Szilágyi Erzsébet Gimnázium Stúdió: Az Isteni tréfa / The Divine Prank (14:51)
Rózsa Olivér: Májusi rablók / Robbers (5:19)
Körtési András: Momó és Én / Momo and Me (3:44)

IV. Vetítési blokk: Ifjú titánok (13-19 év) (magyar, 57:07)
2015.05.08. 12.45-14.00

Hegedűs András: Alumínium / Aluminum (0:41)
Vajda Boróka: Töprengők / Deep Thinkers (4:15)
Farkas Edina: 1963.12.14. / 14th 1963 (5:23)
Animono Filmkészítő Műhely: Ház a téren / A house on the Space (5:25)
Török Dániel: Kocka / Cube (2:17)
Baranyi Attila, Horváth József, Kacher Márk: Dany és Gyna / Dany and Gyna (11:16)
Papp Zsuzsanna: Önmagam / Myself (11:07)
Bogdán Farkas, Mátyás Eszter: Tekergő         / Moucher (2:30)
Farkas Máté: Séta / Walk (1:24)
Czibi Andrea és a Hűvösvölgyi Filmcsoport: Angyalok és démonok / Angels and Demons (5:40)
DaWe: Anti-inspi-ratio / Anti-inspi-ratio (3:33)
Tőzsér István Martin: Dolls / Dolls (3:36)

V. Vetítési blokk: Ifjú titánok (13-19 év) (nemzetközi, 50:04)
2015.05.08. 14.00-15.00

Studio Da: Polarnaya aviaziya / Polar Aviation (4:00)
Studio Da: Moi sosed / My Neighbour (1:52)
Zuckerwattenkrawatten: Fire, Water, Earth and Air - Part1: The Fire / Fire, Water, Earth and Air - Part1: The Fire (4:40)
2nd General Lyceum of Igoumenitsa: Phoenix / Phoenix (6:00)
Foivos Chalkiopoulos, Tasos Mpelessis: Fedora /Fedora (5:36)
6th High School of Patras: A Circle Breaks (4:39)
13th General Luceum of Peristeri: A Beautiful Day (11:00)
Sergej Sarchevski: A Stolen Smile / A Stolen Smile (4:59)
Zuckerwattenkrawatten: Old roots – new branches (latvian legends) / Old roots – new branches (latvian legends) (7:18)

VI. Vetítési blokk: Gyerekszem, öregszem (19 év felett) (magyar és nemzetközi, 44:56)
2015.05.08. 15.00-16.00

Dorota Brazdovicova: Rande / Date (3:18)
Pekár Áron, Szebeni Gábor: Life / Life (8:42)
Agata Bolanosova Maj so mnou strpenie / Bear with Me (7:28)
Filip Wawrinsky: Skareducky / Ugly Cute (3:15)
Szilvási Dávid, Katona Julietta; Szilvási István; Szabó Márton; Szilvási Ádám; Papp Richárd: Brain / Brain (6:50)
Denisa Safrankova: Cica / Kitty (2:40)
Gordana Sramekova: Odraz / Reflection (3:56)
Rózsa Gábor: Rajzolj egy embert / We 're all living together (3:22)

VII. Vetítési blokk: Válogatás a nyertes filmekből
2015.05.09. 11.00-12.00

 

VIII. Vetítési blokk: Válogatás a nyertes filmekből
2015.05.10. 11.00-12.00

 

V. GYEREKSZEM KONFERENCIA
Gyerekekkel a művészet útjain – Önkifejezés és terápia
2015. május 8. 9.30-13.30

 

9.30-9.40 Megnyitó

9.40-10.00 Grosch Nándor – Dr. Pirisi Edina – Bódis Krisztina – Hegyi Nóra: Filmes önkifejezés és művészetterápiás tevékenység a Gyerekszem Filmalkotó Csoportokban

10.00-10.20 L. Ritók Nóra: Művészettel az integráció felé

10.20-10.40. Bajzáth Maria – Wirtz Ágnes: Nyitva van az aranykapu

10.40-11.00 Gábeli Tamás: Gombolyag 10

11.00-11.20 Kérdések, hozzászólások

11.20-11.40 Szünet

11.40-12.00 Detlef Fluch: How to make documentary films with kids / Hogyan készítsünk dokumentumfilmet gyerekekkel

12.00-12.20 Kothencz János: Terapeutikus lehetőségek családjukat vesztett gyermekeknél

12.20-12.40 Káldy Zsolt: Múltból pottyant mesék – trauma-feldolgozás az alkotófolyamatban

12.40-13.00 Drinóczky Viktória: Fantáziánk lényei

13.00-13.20 Kérdések, hozzászólások

13.20-13.30 Zárszó

 

 

 

Jogi útmutató a weblap használatához